Zrozum siebie i dogadaj się z innymi
– wprowadzenie do komunikacji NVC

Czym są potrzeby?

Po co nam uczucia?

Jak powstają konflikty?

Praktyka wdzięczności i empatia.

 

 

Podstawowe i najważniejsze informacje o NVC w podręcznym kursie online prowadzonym przez dwie trenerki.

Nie słucham ludzi – mówił Marshall B. Rosenberg – słucham, jakie za ich słowami kryją się potrzeby.

Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy (być może znasz inne określenia: NVC, Nonviolent Communication, język żyrafy, języka serca lub empatyczna komunikacja) zauważył, że za każdym naszym słowem (miłym, konkretnym, raniącym, krytykującym…) i za każdym naszym działaniem – stoją potrzeby.

Są wyrazem naszego wewnętrznego życia i wpływają na to, co i jak robimy.

Nieuświadomione potrzeby kierują nas do nieświadomych wyborów i działań, a czasami też do trwania w niezaspokojonych potrzebach.

Uświadomione pozwalają wybrać sposoby na ich zaspokojenie i dają nam w życiu więcej wyboru i lekkości. Pokazują nam drogę do sprawczości i efektywności.

Dzięki zrozumieniu najważniejszych części NVC możemy bardziej świadomie działać i budować relacje z innymi ludźmi (oraz z samym sobą).

Przez 6 lekcji poprowadzą Cię:

9

Emilia Kulpa-Nowak, która opowie o faktach, uczuciach, potrzebach oraz empatii.

9

Joanna Berendt, która wprowadzi Cię w zakamarki neurobiologii, wdzięczności i rozwiązywania konfliktów,

Jeśli chcesz zobaczyć i posłuchać, czym jest NVC, sprawdzić jakie daje możliwości, jak może wzbogacać Twoje życie oraz jak korzystać z jego bogactwa – dołącz i sprawdź. 

Kurs dedykowany jest osobom, które jeszcze nie korzystały z kursów NVC oraz tym, które brały udział w warsztatach i chcą uporządkować i sprawdzić niektóre pojęcia.

Kurs składa się z 6 lekcji:

Z

kilka słów o świecie NVC i pojęcie faktów

Z

uczucia i potrzeby

Z

empatia: jak słuchać, by budować kontakt i ładować baterie

Z

wdzięczność

Z

konflikty - skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Z

neurobiologia

 

Co konkretnie w środku?

l

6 lekcji

Każda lekcja to kilku lub kilkunastostronnicowy pdf, w którym znajdziesz teorię oraz ćwiczenia.

I

6 nagrań video

Każde nagranie trawa od 40 do 60 minut.

|

Inspirujące cytaty

Dostęp do kursu

Stały dostęp do kursu na platformie zaraz po opłaceniu zamówienia.

l

Dziennik potrzeb

Nasz autorski materiał do pracy praktycznej. Jest to dziennik w formie pdfa, w którym będziemy Cię dzień po dniu prowadzić przez proste ćwiczenia oparte na empatii dla siebie dzięki czemu nauczysz się lepiej operować narzędziami, które poznasz z tego kursu.

w

Grupa wsparcia

Możesz do nas pisać, komentować i rozmawiać z nami poprzez platformę kursową.

Kto za tym stoi?

Joanna Berendt

Joanna Berendt

Nasz kurs prowadzi certyfikowana od 2014 trenerka NVC oraz mediatorka NVC, autorka wielu artykułów, książek na temat Porozumienia bez Przemocy, doświadczona trenerka biznesu, akredytowany coach ICF PC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, współtwórczyni NVCLab.pl.

Emilia Kulpa-Nowak

Emilia Kulpa-Nowak

Certyfikowana trenerka NVC, autorka artykułów, współautorka kursów online, trenerka, coach, współtworzy NVCLab.pl.

Co powiedzieli uczestnicy?

Kurs zapoczątkował we mnie uwazność na potrzeby moje i drugiej osoby. Staram się praktykować strategię 4 kroków i nadal pielęgnować wdzięczność. Kurs rozbudził we mnie ciekawość i zmotuwował do zglebiania nvc i przekładania szczególnie na grunt rodzinny. Wiem, że jak będę w kontakcie ze swoimi potrzebami, zmieni sie moje zachowanie ❤ jestem wdzięczna za wszystko – Asia

Dziękuję za to, że się dzielicie wiedzą, doświadczeniem i czasem 🙂
Zainteresowałam się NVC w celu usprawnienia komunikacji z innymi, ale już pierwsze spotkanie pozwoliło mi zauważyć jak trudno skomunikować mi się ze sobą.
Dzięki filmikom otrzymałam pierwszy zestaw narzędzi do budowy lepszego świata ;), swojego wewnętrznego i tego zewnętrznego, za co jestem bardzo wdzięczna. Mam zaspokojoną potrzebę samorozwoju, stymulacji, otuchy – bo dowiedziałam się, że jest dla mnie nadzieja 😉 i wsparcia.
Zauważam, że przez ten czas miałam więcej dobrych emocji nawet w sytuacjach które zwykle eskalowałyby w stronę konfliktu.
Agnieszka

Chciałam podziękować za ten kurs. Bardzo dużo dobrego dzieje się teraz w mojej głowie i w sercu. Cieszę się, ze spotkania z Wami, z tego że mam świadomość ilu jest ludzi widzących sens w zmianach, w rozwoju. Że jesteście Wy. Jestem Wam wdzięczna że chcecie się dzielić tym dobrem, które macie 🙂
Ela

Przede wszystkim dziękuję za materiały. (…) Dziękuję też za ćwiczenia, to była okazja dla mnie na pobycie z sobą samą, na sprawdzenie co u mnie i czy w ogóle mam do tych „rzeczy” dostęp. Dziękuję za dział o empatii a w szczególności o empatii wobec siebie 🙂
Lena

Dziękuję za kurs. Moja potrzeba ciekawości, rozwoju i współpracy została zaspokojona. Kurs jest dla mnie inspiracją. Mam głębokie przekonanie ze porozumienie bez przemocy to to, czego szukam. (…) Wasza serdeczność, kompetencje i autentyczność jest dla mnie tym, co budzi moje zaufanie.
Miłka

Zrozum siebie i dogadaj się z innymi – Wprowadzenie do komunikacji NVC otworzy przed Tobą bramy empatii i wzajemnego zrozumienia. Uporządkuje także podstawowe informacje i da solidne podstawy do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

 

Do zobaczenia!

Kontakt: 0 609 506 959

Kursy i warsztaty oferowane przez NVCLab.pl są warsztatami komunikacji oraz procesami rozwoju osobistego, przeznaczonymi dla osób dorosłych i nie znajdujących się w kryzysie psychicznym. Nie są i nie mogą być traktowane jako psychoterapia. Znaczące decyzje życiowe oraz kroki terapeutyczne zalecamy podejmować przy wsparciu licencjonowanego terapeuty.