Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy

Czym są potrzeby, po co nam uczucia, jak powstają konflikty, praktyka wdzięczności i empatia  – podstawowe i najważniejsze informacje o NVC w podręcznym kursie online prowadzonym przez dwie trenerki.

Nie słucham ludzi – mówił Marshall B. Rosenberg – słucham, jakie za ich słowami kryją się potrzeby.

Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy (być może znasz inne określenia: NVC, Nonviolent Communication, język żyrafy, języka serca lub empatyczna komunikacja) zauważył, że za każdym naszym słowem (miłym, konkretnym, raniącym, krytykującym…) i za każdym naszym działaniem stoją potrzeby.

Są wyrazem naszego wewnętrznego życia i wpływają na to, co i jak robimy.

Nieuświadomione potrzeby kierują nas do nieświadomych wyborów i działań, a czasami też do trwania w niezaspokojonych potrzebach.

Uświadomione pozwalają wybrać sposoby na ich zaspokojenie i dają nam w życiu więcej wyboru i lekkości. Pokazują nam drogę do sprawczości i efektywności.

Dzięki zrozumieniu najważniejszych części NVC możemy bardziej świadomie działać i budować relacje z innymi ludźmi (oraz z samym sobą).

 

Przez 6 lekcji poprowadzą Cię:

9

Emilia Kulpa-Nowak, która od 6 do 8 listopada opowie o faktach, uczuciach, potrzebach oraz empatii,

9

Joanna Berendt, która między 14 a 16 listopada wprowadzi Cię w zakamarki neurobiologii, wdzięczności i rozwiązywania konfliktów.

Autorki:

Emilia Kulpa-Nowak

Emilia Kulpa-Nowak

Absolwentka studiów NVC i zaawansowanych kursów, autorka wielu artykułów i kursów online. W trakcie certyfikacji CNVC. Pomysłodawczyni i założycielka NVCLab.pl
Joanna Berendt

Joanna Berendt

Coach ICF PCC, certyfikowany trener i mediator NVC. Posiada akredytację International Coach Federation PCC, ponad 1300 godzin doświadczenia coachingowego. Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i NVC, m.in. „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo.”

Moduły w kursie:

Z

kilka słów o świecie NVC i “fakty”

Z

uczucia i potrzeby

Z

empatia, jak słuchać, by budować kontakt i ładować baterie

Z

wdzięczność

Z

konflikty - skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Z

neurobiologia

Jeśli chcesz zobaczyć i posłuchać, czym jest NVC, sprawdzić jakie daje możliwości, jak może wzbogacać Twoje życie oraz jak korzystać z jego bogactwa – dołącz i sprawdź. 

Kurs dedykowany jest osobom, które jeszcze nie korzystały z kursów NVC oraz tym, które brały udział w warsztatach i chcą uporządkować i sprawdzić niektóre pojęcia.

Spotkania odbędą się w tajnej grupie na Facebooku w formie transmisji LIVE (na żywo),

a nagrania trwające ok 50 minut będą dostępne przez cały czas trwania kursu i kilka tygodni po nim.

Uczestnicy dostaną także materiały w PDF.

Zapisy na kurs dobiegły końca.

Jeśli chcesz otrzymać informację o starcie zapisów na kolejną edycję – wypełnij formularz.

Wprowadzenie do NVC otworzy przed Tobą bramy empatii i wzajemnego zrozumienia. Uporządkuje także podstawowe informacje i da solidne podstawy do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

 

Do zobaczenia!

Kontakt: 0 609 506 959

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl