Wprowadzenie
do Porozumienia bez Przemocy

Czym są potrzeby?

Po co nam uczucia?

Jak powstają konflikty?

Praktyka wdzięczności i empatia.

 

 

Podstawowe i najważniejsze informacje o NVC w podręcznym kursie online prowadzonym przez dwie trenerki.

Nie słucham ludzi – mówił Marshall B. Rosenberg – słucham, jakie za ich słowami kryją się potrzeby.

Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy (być może znasz inne określenia: NVC, Nonviolent Communication, język żyrafy, języka serca lub empatyczna komunikacja) zauważył, że za każdym naszym słowem (miłym, konkretnym, raniącym, krytykującym…) i za każdym naszym działaniem – stoją potrzeby.

Są wyrazem naszego wewnętrznego życia i wpływają na to, co i jak robimy.

Nieuświadomione potrzeby kierują nas do nieświadomych wyborów i działań, a czasami też do trwania w niezaspokojonych potrzebach.

Uświadomione pozwalają wybrać sposoby na ich zaspokojenie i dają nam w życiu więcej wyboru i lekkości. Pokazują nam drogę do sprawczości i efektywności.

Dzięki zrozumieniu najważniejszych części NVC możemy bardziej świadomie działać i budować relacje z innymi ludźmi (oraz z samym sobą).

Przez 6 lekcji poprowadzą Cię:

9

Emilia Kulpa-Nowak, która opowie o faktach, uczuciach, potrzebach oraz empatii.

9

Joanna Berendt, która wprowadzi Cię w zakamarki neurobiologii, wdzięczności i rozwiązywania konfliktów,

Jeśli chcesz zobaczyć i posłuchać, czym jest NVC, sprawdzić jakie daje możliwości, jak może wzbogacać Twoje życie oraz jak korzystać z jego bogactwa – dołącz i sprawdź. 

Kurs dedykowany jest osobom, które jeszcze nie korzystały z kursów NVC oraz tym, które brały udział w warsztatach i chcą uporządkować i sprawdzić niektóre pojęcia.

Kurs składa się z 6 lekcji:

Z

kilka słów o świecie NVC i pojęcie faktów

Z

uczucia i potrzeby

Z

empatia: jak słuchać, by budować kontakt i ładować baterie

Z

wdzięczność

Z

konflikty - skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Z

neurobiologia

 

Co konkretnie w środku?

l

6 lekcji

Każda lekcja to kilku lub kilkunastostronnicowy pdf, w którym znajdziesz teorię oraz ćwiczenia.

I

6 nagrań video

Każde nagranie trawa od 40 do 60 minut.

|

Inspirujące cytaty

Dostęp do kursu

Stały dostęp do kursu na platformie zaraz po opłaceniu zamówienia.

w

Grupa wsparcia

Możesz do nas pisać, komentować i rozmawiać z nami poprzez platformę kursową.

Kto za tym stoi?

Joanna Berendt

Joanna Berendt

Certyfikowana trenerka NVC, autorka wielu artykułów, współautorka książek i blogów na temat Porozumienia bez Przemocy, doświadczona trenerka, coach i mediator w duchu NVC, współtworzy NVCLab.pl.
Emilia Kulpa-Nowak

Emilia Kulpa-Nowak

Certyfikowana trenerka NVC, autorka artykułów, współautorka kursów online, trenerka, coach, współtworzy NVCLab.pl.

Co powiedzieli uczestnicy?

Kurs zapoczątkował we mnie uwazność na potrzeby moje i drugiej osoby. Staram się praktykować strategię 4 kroków i nadal pielęgnować wdzięczność. Kurs rozbudził we mnie ciekawość i zmotuwował do zglebiania nvc i przekładania szczególnie na grunt rodzinny. Wiem, że jak będę w kontakcie ze swoimi potrzebami, zmieni sie moje zachowanie ❤ jestem wdzięczna za wszystko – Asia

Dziękuję za to, że się dzielicie wiedzą, doświadczeniem i czasem 🙂
Zainteresowałam się NVC w celu usprawnienia komunikacji z innymi, ale już pierwsze spotkanie pozwoliło mi zauważyć jak trudno skomunikować mi się ze sobą.
Dzięki filmikom otrzymałam pierwszy zestaw narzędzi do budowy lepszego świata ;), swojego wewnętrznego i tego zewnętrznego, za co jestem bardzo wdzięczna. Mam zaspokojoną potrzebę samorozwoju, stymulacji, otuchy – bo dowiedziałam się, że jest dla mnie nadzieja 😉 i wsparcia.
Zauważam, że przez ten czas miałam więcej dobrych emocji nawet w sytuacjach które zwykle eskalowałyby w stronę konfliktu.
Agnieszka

Chciałam podziękować za ten kurs. Bardzo dużo dobrego dzieje się teraz w mojej głowie i w sercu. Cieszę się, ze spotkania z Wami, z tego że mam świadomość ilu jest ludzi widzących sens w zmianach, w rozwoju. Że jesteście Wy. Jestem Wam wdzięczna że chcecie się dzielić tym dobrem, które macie 🙂
Ela

Przede wszystkim dziękuję za materiały. (…) Dziękuję też za ćwiczenia, to była okazja dla mnie na pobycie z sobą samą, na sprawdzenie co u mnie i czy w ogóle mam do tych „rzeczy” dostęp. Dziękuję za dział o empatii a w szczególności o empatii wobec siebie 🙂
Lena

Dziękuję za kurs. Moja potrzeba ciekawości, rozwoju i współpracy została zaspokojona. Kurs jest dla mnie inspiracją. Mam głębokie przekonanie ze porozumienie bez przemocy to to, czego szukam. (…) Wasza serdeczność, kompetencje i autentyczność jest dla mnie tym, co budzi moje zaufanie.
Miłka

Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy otworzy przed Tobą bramy empatii i wzajemnego zrozumienia. Uporządkuje także podstawowe informacje i da solidne podstawy do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

 

Do zobaczenia!

Kontakt: 0 609 506 959

Kursy i warsztaty oferowane przez NVCLab.pl są warsztatami komunikacji oraz procesami rozwoju osobistego, przeznaczonymi dla osób dorosłych i nie znajdujących się w kryzysie psychicznym. Nie są i nie mogą być traktowane jako psychoterapia. Znaczące decyzje życiowe oraz kroki terapeutyczne zalecamy podejmować przy wsparciu licencjonowanego terapeuty.