Zaznacz stronę

Szkoła współpracy – kurs dla nauczycieli

Marzysz o szkole, w której panuje dobra atmosfera, współprca i relacja? W tym kursie zobaczysz, jak budować relacje z uczniami, z rodzicami, z kolegami z pracy oraz… z samym sobą!

Podczas kursu pokażemy:

9

Jak zadbać o swoje granice z poszanowaniem innych.

9

Jak rozwijać w uczniach ich motywację wewnętrzną.

9

jak skutecznie dawać empatię sobie oraz innym.

9

Jak radzić sobie ze stresem w codziennej pracy.

9

Jak formułować i przyjmować konstruktywną informację zwrotną do ucznia, rodzica, kolegi/koleżanki w pracy.

9

Jak transformować nieprzyjemne emocje (gniew, poczucie winy, lęk, wstyd, etc.) w spokój, dzięki czemu łatwiej będą budować porozumienie i rozwiązywać konflikty.

9

Jak zrozumieć siebie i inne osoby związane ze szkołą, również w sytuacjach konfliktowych.

9

Konkretne narzędzia niezbędne do zbudowania głębokiego kontaktu z samymi sobą, z uczniami, z rodzicami, z kolegami i koleżankami z pracy.

9

aJak zadbać o siebie dotrzeć do swoich uczuć i potrzeb, co ułatwi bardziej świadome wpływanie na pracę bez napięcia i stresu.

9
Jak zadbać o relacje w klasie i w szkole.
9
Jak umiejętność komunikowania się przekłada się na relacje w klasie.
SZKOŁA WSPÓŁPRACY, to cykl składający się z 10 modułów, a każdy z nich poświęcony jest innej kwestii związanej z komunikacją w szkole w ujęciu Porozumienia bez Przemocy (NVC).
Nonviolent Communication lub empatyczna komunikacja jest to opracowany przez M. Rosenberga sposób nawiązywania autentycznego kontaktu z innymi ludźmi, który pomaga w głębszym poznaniu siebie i tego co dla nas ważne. Dzięki temu podejściu wzmacniamy relacje w naszym życiu osobistym oraz w szkole.
Pracować będziemy metodą kursu online, tzn. raz w tygodniu zawsze o tej samej porze zostanie udostępniony Ci nowy moduł kursu z filmem video, podstawą teoretyczną oraz ćwiczeniami.
Kurs jest dostępny na platformie, gdzie możesz zadawać nam pytania oraz gdzie otrzymasz wsparcie podczas praktyki Porozumienia bez Przemocy.
Żeby to zrobić, wystarczy jeden krok – podejmij decyzję i rozpocznij pracę z nami na kursie SZKOŁA WSPÓŁPRACY!

Kurs Szkoła współpracy to droga do:

E

lepszych relacji z uczniami i rodzicami,

E

świadomego stosowania narzędzi budowania empatycznego kontaktu ze sobą,

E

autentyczności i ochrony swoich granic w pracy nauczyciela,

E

budowania szkoły, o której zawsze marzysz,

E

zrozumienia trudnych zachowań uczniów,

E

współpracy, zamiast walki i rywalizacji.

Kurs Szkoła współpracy skonstruowany jest wokół dwóch aspektów:

  • Nasz kurs to sięganie do naszych zasobów, indywidualna praca nad sobą, swoim sposobem komunikowania się z innymi, ale również opiekowania się sobą.

  • Szkoła współpracy to kurs, dzięki któremu będziesz mogła/mógł poznać narzędzia niezbędne do skutecznej komunikacji w środowisku szkolnym, ale też domowym.

CO konkretnie moduł po module?

Moduł 1 – Dbanie o siebie w miejscu pracy: uważność na siebie, wewnętrzny krytyk, dążenie do celu.
Moduł 2 – Stres: źródła i przekonania na temat stresu, strategie na stres.
Moduł 3 – Wyrażanie siebie: 4 kroki do kontaktu.
Moduł 4 – Trudne komunikaty: język żyrafy, a język szakala.
Moduł 5 – Złość: rozpoznanie przyczyn i bodźców złości.
Moduł 6 – Empatia dla siebie: transformacja poczucia winy.
Moduł 7 – Konflikt w klasie: konstruktywne rozwiązania.
Moduł 8 – Informacja zwrotna: karmiąca i wzbogacająca obie strony.
Moduł 9 – Kary i nagrody: jak inaczej budować efektywność
Moduł 10 – Wstyd: jego potężna siła.

JAK konkretnie wygląda praca i narzędzia?

Kurs składa się z 10 modułów, które będą się pojawiać na Twoim koncie na platformie co tydzień.

Każdy moduł to 3-6 lekcji z ćwiczeniami oraz wprowadzające video. Ćwiczenia możesz ściągnąć na swój komputer i wydrukować.

Pod każdą lekcją trwa dyskusja na forum z udziałem autorek kursu. Otrzymujesz wsparcie i odpowiedzi na swoje pytania.

Z materiałów możesz korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Pracujesz samodzielnie, w swoim tempie. Możesz odtwarzać filmiki dowolną ilość razy.

j

CO MNIE CZEKA w tej pracy?

Czeka na Ciebie wsparcie autorek, siła grupowa uczestników i mnóstwo inspiracji.

DO KIEDY mogę z niego korzystać?

Dostęp do kursu dostajesz na czas nieograniczony, zawsze możesz wrócić do najważniejszych dla Ciebie wątków i ćwiczeń.

W CENIE KURSU otrzymujesz:

~ duuużo wiedzy,
~ dostęp do platformy kursowej nieograniczony w czasie,
~ ćwiczenia w PDF,
~ nagrania video,
~ wsparcie trenerek,
~ wsparcie pozostałych uczestników,
~ inspiracje.

KTO za tym stoi?

Adrianna Naruk

Adrianna Naruk

Jestem certyfikowaną trenerką przy Familylab International, międzynarodowej organizacji założonej w 2007 roku przez Jespera Juula. Absolwentką studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas i mediatorką NVC.

Założyłam Pracownię Relacji Skontaktowani (www.skontaktowani.pl) w ramach której organizuję warsztaty i szkolenia dla szkół, przedszkoli, firm i osób indywidualnych. Współtworzę Niepubliczną Szkołę Podstawową Mozaika w Białymstoku. Pragnę wspierać ludzi w budowaniu dobrych relacji z najbliższymi, sprzyjających rozwijaniu szacunku i odpowiedzialności za siebie i innych. Chciałabym przybliżyć sprawdzone wartości, które mogą stać się inspiracją w życiu.

Paulina Orbitowska-Fernandez

Paulina Orbitowska-Fernandez

Jestem trenerką empatycznej komunikacji, wg NVC Marshalla Rosenberga, coachem, trenerką eduScrum, nauczycielką, byłą dyrektorka prywatnej szkoły podstawowej.

Prowadzę sesje indywidualne, warsztaty oraz wykłady z zakresu empatycznej komunikacji w domu, w szkole i pracy oraz narzędzia eduScrum. Studiowałam na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim, Studia Podyplomowe Liderów Oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas oraz studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga również na Collegium Civitas. Ukończyłam kurs „FACILITATING SYSTEMIC TRANSFORMATION THROUGH NONVIOLENT COMMUNICATION, NEUROBIOLOGY, AND 3D-MAPPING”, prowadzony przez Sarę Peyton, kurs „Business and Life Coaching oparty na empatii” Szkoły Trenerów Empatii oraz studia podyplomowe Train the Trainer Porozumienie bez Przemocy na Collegium Civitas.

Uczestniczyłam w wielu warsztatach i szkoleniach prowadzonymi przez certyfikowanych trenerów Porozumienia bez Przemocy, w tym IIT w Los Angeles w 2019 roku.

Kontakt: 0 609 506 959
* Jeśli pieniądze stanowią jedyną przeszkodę, napisz do mnie!
Kurs NVC w rodzinie i życiu | Kursy i warsztaty oferowane przez NVCLab.pl są warsztatami komunikacji oraz procesami rozwoju osobistego, przeznaczonymi dla osób dorosłych i nie znajdujących się w kryzysie psychicznym. Nie są i nie mogą być traktowane jako psychoterapia. Znaczące decyzje życiowe oraz kroki terapeutyczne zalecamy podejmować przy wsparciu licencjonowanego terapeuty.