Zaznacz stronę

Natura rozpoczyna nowy cykl życia, a Ty? Przyjrzyjmy się swojemu zadowoleniu z życia i zróbmy w nim wiosenne porządki!

Usiądź wygodnie, zaparz ulubioną herbatę, weź kartkę i ołówek i zobacz, czy to, co się dzieje w Twoim życiu na pewno jest tym, czego chcesz. Warto zadać sobie pytanie:

Na ile w danej chwili jestem zadowolona/y ze swojego życia?

(w skali od 1 do 10, gdzie 1 to nie jestem wcale zadowolona, a 10 jestem w pełni zadowolona)

Daj sobie proszę chwilę i zastanów się nad oceną. To jest Twoja subiektywna ocena, lecz kto jak nie ty lepiej wie jak teraz wygląda Twoje życie i na ile w codziennych sytuacjach czujesz z niego radość i satysfakcję? Bądź ze sobą szczera, szczery. Odłóż na bok zarówno pobożne życzenia, jak maski czy pozy i posłuchaj swojego serca. Po co? Bo dobra znajomość punktu startowego, miejsca gdzie obecnie jesteś w swoim życiu, jest warunkiem koniecznym, by skutecznie zaplanować trasę i działania do miejsca docelowego.

A teraz czas na kolejne pytanie:

Jak by wyglądało moje życie gdybym miał(a) być z niego zadowolona o jeden więcej niż w poprzednim punkcie?

Jeśli w pierwszym pytaniu oceniłaś/ eś zadowolenie ze swojego obecnego życia na 4 to teraz dodaj to tego jeden i wyobraź sobie swoje życie przy poziomie zadowolenia na 5.

A jak by wyglądało gdybyś był(a) bardziej zadowolona/y o dwa punkty?

A teraz puść wodze fantazji (a co tam – to ty jesteś reżyserem swojego życia!!!) i wyobraź sobie, jak by Twoje życie wyglądało gdybyś był(a) z niego zadowolona/y na 10? Jak byś się wtedy zachowywał(a)? Jak budował(a) relacje z ludźmi? Jakie emocje by wówczas Ci towarzyszyły? Jak by twoje zadowolenie wpływało na otoczenie osobiste, a jak na zawodowe?

A teraz zastanów się, co mogłabyś (mógłbyś) od JUTRA zmienić, wprowadzić, z czego możesz zrezygnować, by Twoje życie podążało w kierunku, który wyobraziłaś/ eś sobie w poprzednim punkcie (wersja na 10).

Życie to cenny dar, a każda chwila jest niepowtarzalna i unikatowa. Wykorzystaj ją, by żyć w zgodzie ze sobą i czerpać z tego radość. Jeśli przychodzą Ci myśli takie jak wielu innym osobom po tym ćwiczeniu: „ale teraz nie mogę”, „zajmę się tym później”, „to nierealne” to zadaj sobie pytanie KIEDY CHCĘ ZACZĄĆ ŻYĆ WŁASNYM ŻYCIEM W PEŁNI?

Chwyć ster swojego życia w ręce i krok po kroku kreuj je tak, jak chcesz. Duże zmiany dzieją się nie zawsze szokowo, skokowo, czasem wystarczy systematyczność i działanie krok po kroku, by dotrzeć do obranego celu. Zacznij wprowadzać drobne zmiany krok po kroku, dzień po dniu, by zdążać do tego, co mogłoby podnieść Twoje zadowolenie z życia, dać Ci satysfakcję i poczucie szczęścia.

Zarówno Tobie, jak i sobie życzę wytrwałości w życiu takim życiem jakie chcę dla siebie i swoich bliskich. Wiosna to dobry czas, by obudzić w sobie nowe pokłady energii i działać!

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl