Chcemy, aby nasze dzieci miały zdrowe poczucie własnej wartości, były spełnionymi ludźmi. By mogły się realizować, budować fajne związki, robić to, co kochają i być szczęśliwe.

Czasami jednak stają się latawcami, mocno trzymanymi na sznurku (nawet jeśli sznurek jest bardzo, bardzo długi, to jednak zawsze pozostaje sznurkiem…).

Na pewno tego chcesz?

Dzieci, które dorastają „na sznurku”, uczą się być sterowane przez nauczycieli, szefów, partnerów i przyjaciół. Życie na sznurku  sprawia również, że dziecko w dorosłości nie może poczuć się sobą.
Nie jest wolne.
Nie jest w pełni szczęśliwe.
Jest przepojone tęsknotą.
Odczuwa szeroko omawianą w mediach pustkę.
Wieczne pragnienie.
Poszukiwanie i niepokój.
I choć bardzo troszczymy się i kochamy nasze dzieci – czasami przyczyniamy się do tego, że stają się latawcami i trudno im będzie doświadczyć wolności, harmonii, spełnienia i szczęścia.

Już ponad 8000 rodziców takich jak Ty,
wzięło udział w tym niezwykłym kursie.

Zobacz co powiedzieli:

Dziękuję bardzo za ten kurs. Śledziłam na bieżąco i wszystkie kwestie, które zostały poruszone są dla mnie niezwykle ważne. Wróciłam po raz kolejny do książek M.Rosenberga i zaczytuję się w nich po raz kolejny, odkrywając go wciąż na nowo. Przemawia do mnie w 100% i za każdym razem kiedy używam języka serca czuję się szczęśliwsza 🙂.

I.B.

Kurs fajny. Dostępny. Jak dla mnie za krótki . Mam cały czas niedosyt mimo że i literaturę nvc też znam przynajmniej tą podstawową. Myślę sobie że byłam wychowywane w zupełnym przeciwieństwie do zasad nvc i dużo jeszcze wody musi upłynąć żeby to podejście do życia nie tylko rozumieć ale i czuć głęboko i po prostu tym żyć jak zyciodajnym oddechem. Ale uważam że warto dla siebie dla bliskich i przyszłych pokoleń. Oni dzięki nam będą mieli już o wiele łatwiej 

A.S.

Bardzo mi się podobało, dziękuję za ten wspólny czas.

I.B.

Czuję wdzięczność za możliwość udziału w kursie.Jego forma jest dla mnie bardzo trafna.Z Nvc zetknęłam się ponad rok temu, od razu wiedziałam, że to droga którą chcę podążać w każdym obszarze mojego życia.(…) Ogromną ulgę poczułam gdy zrozumiałam, że nikomu nie musimy nic udowadniać. Pełniąc rolę rodzica zastępczego to bardzo trudne, ponieważ często jesteśmy poddawani ocenie od rodziny, sąsiadów, nauczycieli po osoby z instytucji sprawujących nad nami opiekę. Czasem sama czułam się jak zagubione dziecko tłumacząc się z podejmowanych decyzji.Teraz jest trochę inaczej, gdy nawiązałam kontakt z samą sobą, staje się świadomą kobietą, żoną i matką. Nie działam pod presją spojrzeń i ocen  Dziękuję najmocniej za każdą lekcję, która rozbudziła we mnie chęć pogłębienia wiedzy.Dziękuję za cytaty, które czyta się chwilę a pozostają na bardzo długo w sercu!One są jak przypominajki, drogowskazy i za propozycję literatury, z której na pewno skorzystam. 

Edyta Wiśniewska

Dziękuję za niezwykle istotne wskazówki, lekcje, teksty i mądrości. To wiele daje, tyle zmienia. I wszystko idzie w dobrym kierunku. To działa!
Dziękuję za mądre lektury, które czytam z ogromnym zaciekawieniem.

Życzę Pani powodzenia w dalszym działaniu!

Ilona Fliger

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko:

 

-> znało swoją wartość,
-> wiedziało, co jest dla niego ważne,
-> umiało określać swoje granice i mówić NIE,
-> było szczęśliwym i spełnionym człowiekiem,
-> umiało podejmować decyzje,
-> realizowało swoje pasje,
-> budowało szczęśliwe związki,
-> miało poczucie sensu

to zacznij już teraz!
Każdego dnia masz wpływ na przyszłość swojego dziecka!

Kurs „Latawiec czy ptak?”

 

– to kompendium wiedzy na temat budowania bliskich relacji w rodzinie, wolności, komunikacji w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy (NVC).
– kurs dynamicznie się zmienia i rozwija, w tej, VI już edycji, zostały dodane nowe materiały wideo oraz więcej spotkań na żywo:
14 lekcji z ćwiczeniami, 8 lekcji video (ok 20-30 min.), 3 spotkania na żywo w grupie na FB (Live) i podsumowujące spotkanie pytań i odpowiedzi, 2 e-booki i grupa na FB!
Kurs składa się z 14 konkretnych lekcji (krótkich i inspirujących) wysyłanych wprost na skrzynkę mailową. 13 autorstwa Emilii Kulpy-Nowak i jedna autorstwa Joanny Berendt. W każdej z nich jest przykład oraz zaprezentowane jest podejście i szerszy kontekst.
Lekcje zawierają ćwiczenia oraz wskazówki i odesłania do książek, w których możesz przeczytać więcej (o wiele więcej) na dany temat.
W 8 lekcjach otrzymasz też ok. 30 minutowe nagrania wideo.
Spotkamy się też na 3 lekcjach wideo na żywo oraz spotkaniu Q&A – to wyjątkowe okazje, żeby wspólnie popracować online, zadać pytania i porozmawiać o tym, co dla Ciebie najważniejsze.
l

14 lekcji

wysyłanych co 3 dni do Twojej skrzynki e-mail (od 14 stycznia do 22 lutego). Taka forma sprawia, że możesz korzystać z kursu kiedy i jak zechcesz – bez ograniczeń czasowych. W każdej wiadomości otrzymasz treść lekcji i ćwiczenia.
W 8 lekcjach otrzymasz też 30 minutowe nagrania wideo.
W grupie na FB odbędą się trzy spotkania Live (14 stycznia, 11 lutego, 18 lutego) i live pytań i odpowiedzi 22 lutego – o 10:30.

I

3 lekcje video na żywo

które odbędą się w zamkniętej grupie na fecebooku i zostaną prowadzone przez pomysłodawczynię i autorkę kursu – Emilię Kulpę-Nowak. Podczas tych spotkań będzie możliwość zadawania pytań. Na zakończenie będzie też sesja pytań i odpowiedzi.
Oprócz tego dostaniesz też linki do 8 nagrań video w ramach tego kursu.

grupa wsparcia

zamknięta grupa, na której będziemy wspierać Cię w pracy z lekcjami oraz odpowiadać na pytania w trakcie trwania kursu. Grupę prowadzi Maja Wyborska

prezent - mini-ebook

mamy przygotowany dla Ciebie niezwykły bonus – ebook „Buduj swoją wartość” – materiał o tym, czym jest poczucie własnej wartości oraz jak możesz o nie zadbać

Autorki kursu:

Emilia Kulpa-Nowak

Trenerka NVC
absolwentka studiów NVC
i zaawansowanych kursów,
autorka artykułów i kursów online.
Pomysłodawczyni i założycielka NVCLab.pl

Maja Wyborska

Coach, trenerka empatycznej komunikacji,
wspiera rodziców w pracy nad ich relacją z dzieckiem, prowadzi warsztaty i spotkania o efektywnej i empatycznej komunikacji,
wspiera kobiety w rozwoju i podejmowaniu zmian w życiu oraz pary w poszukiwaniu wspólnego języka;
kobieta, mama dwójki cudownych i absorbujących dzieci, żona wciąż zakochana po uszy w swoim mężu.

Ten kurs wideo da Ci szerszą perspektywę i inspirację do działania w codzienności. Zobaczysz, czy kierunek, w którym zmierza Twoja rodzina jest na pewno tym, który chcesz wybierać każdego dnia.

Sprawdzisz, jak różne podejścia w wychowaniu wpływają na przyszłość dziecka.
Poczujesz się pewniej w roli rodzica.
Będzie Ci łatwiej podejmować decyzje.

Na grupie FB dostaniesz wsparcie, pełne łagodności i szacunku.
Kurs zaczyna się 14 stycznia i co trzy dni otrzymasz lekcję z ćwiczeniami, a w niektórych lekcjach będzie także link do nagrania video. Kończymy po 14 lekcjach, 22 lutego – sesją pytań i odpowiedzi w grupie FB.

Wiemy, że bycie rodzicem to trudna rola!
Możesz być w tym zadaniu w dobrym towarzystwie!

VI edycja kursu, wystartowała 14 stycznia 2019. 

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl