Tworzymy przestrzeń na uczenie się i wdrażanie założeń i narzędzi Porozumienia bez Przemocy w oparciu o kulturę informacji zwrotnej, otwartości na siebie i innych oraz współdzieleniu odpowiedzialności za proces uczenia.

Zadbaj o swój komfort i narzędzia NVC w pracy z klientami.

Intensywna superwizja rusza już 26/02/2022 o godzinie 09:30 i poprowadzą ją 2 doświadczone trenerki.

Cel

Superwizja to proces brania i dawania. Widzenia lub odkrywania tego, co mniej widoczne czy zrozumiałe. Ma ona na celu przyglądanie się różnym sytuacjom, emocjom, mechanizmom, które się nam przydarzają, w naszym kontekście, w trakcie praktykowania świadomości i narzędzi Porozumienia bez Przemocy.

Po co? Aby docierać do większego zrozumienia siebie i innych, poczucia sprawczości, satysfakcji i harmonii.

 

Porozumienie bez Przemocy (z ang. Nonviolent Communication, NVC) jest podejściem, które zaprasza do pełnego uważności spotkania się ze sobą, budowania świadomości tego, co w nas żywe i ważne i w oparciu o to świadome wybieranie swoich działań, słów, sposobów budowania relacji z otoczeniem. Porozumienie bez Przemocy można określić jako radykalne wezwanie do działania bez przemocy. Czasami komunikując się sami ze sobą i z innymi nie jesteśmy w takiej energii. Rozmowa z drugim człowiekiem czy praca warsztatowa otwiera w nas różne obszary. Czasami pozostajemy z poczuciem ciężaru, niepewności, czasami ciekawością, co się wydarzyło.

W czasie superwizji, na bazie przykładów własnych, jak i innych uczestników, w bezpiecznej atmosferze akceptacji, wspólnego eksplorowania, sprawdzania, szukania rozwiązań wygrany-wygrany, będziemy dążyć do zwiększania płynności posługiwania się językiem bez przemocy, rozwijać skrzydła zaufania do siebie i ugruntowania w Porozumieniu bez Przemocy w obecności dwóch trenerek i grupy praktykującej Porozumienie bez Przemocy…

Dla Kogo:

N

zapraszamy profesjonalistów, dla których NVC jest ważne w ich pracy (psychologów, trenerów, coachów)

N

osoby zawodowo zajmujące się wsparciem i relacjami

N

osoby, które chcą rozwijać swoje zrozumienie i narzędzia NVC, a także integrowanie założeń z działaniem i pracą

Ta superwizja, jest dla wszystkich, którzy:

N

chcą swój kontakt z drugim człowiekiem poddać refleksji i analizie z punktu widzenia założeń, rozróżnień i narzędzi Porozumienia bez Przemocy

N

chcą wzrastać w przestrzeni empatii i dociekliwości.

N

szukają sposobów na pogłębienie integracji NVC i narzędzi tego podejścia

N

są gotowi pogłębią swoje zrozumieniu rozróżnień i założeń NVC i ich implikacji do codziennych relacji ze sobą i innymi

N

cenią budowanie przestrzeni współpracy i współzależności

Superwizja grupowa z Asią, to czas zatrzymania na ścieżce rozwojowej po to, by móc świadomie wybrać odnogę ścieżki, tempo, sprzęt i towarzystwo na dalszy etap podróży. Na tym przystanku, Asia jako gospodarz spotkania tworzy warunki, by, w jak najbardziej jakościowy sposób, skorzystać z bogactwa tego co w nas.

Maja Wyborska- trener komunikacji empatycznej

Magda była moją trenerką na studiach NVC oraz cały czas jest dla mnie coachem i mentorką. Wielka uważność, jasność komunikatów, umiejętność utrzymania przestrzeni w trudnych sytuacjach, prowadzenie w konfliktach, bycie przy swoich potrzebach… To wszystko kojarzy mi się z Magdą. Mam wielką wdzięczność za prowadzenie mnie w świecie NVC.

Anna Zin

 Jeżeli szukasz miejsca do praktyki NVC i rozmowy o tym jak porozumienie bez przemocy praktykować w codziennym życiu, ta grupa może cię w tym wesprzeć. Zobaczysz, że NVC to nie tylko formuły językowe, ale przede wszystkim postawa.

Ola, coachini

Superwizja dała mi poczucie bycia częścią ważnej dla mnie wspólnoty, bycie włączona i uwzględnioną. Lubię w supewizji otwartość, szczerość, autentyczność.

Joanna

Szukanie i wzmacnianie swoich wewnętrznych zasobów oraz praktykowanie wdzięczności do siebie – dla mnie to bezcenne doświadczenia, które daje rozwój z Asią.

Agnieszka Komorowska

Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy Magdy zarówno na warsztatach i indywidualnym coachingu! Ogromna wdzięczność za wsparcie, życzliwość, profesjonalizm, wiedzę, ciepło!

Irena Sosnowska

Poczucie bezpieczeństwa, ogromnego zaufania i braku oceniania, niedawania rad, empatyczne przyjmowanie bardzo wspierałoby się otworzyć i zaglądać w głąb siebie zwłaszcza jeśli było to trudne lub ciężkie w odczuciu osoby dzielącej się. Pomagało to też trwać przy sobie dłużej niż zazwyczaj sama trwałam przechodząc przez 4 kroki. Rurka z tlenem NVC pozwalająca być takim, jakim się jest i odtruwająca z obciążeń naleciałych ze stereotypów, konwenansów, czy szkodzących przekonań.

AW

Jestem wdzięczna za ogromne wsparcie mojej działalności, które otrzymuję od Asi Berendt. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu, odkrywam coraz to nowe narzędzia pracy z rodzicami i specjalistami i z większą lekkością wprowadzam je w życie. Każde nasze spotkanie wnosi coś wzbogacającego i pozwala mi, uporządkować mój warsztat pracy na wielu różnych poziomach.

Magda

Spotkanie z Magdą to ta chwila w rozwoju osobistym, w której doświadczasz w pełni autentycznej postawy prowadzącego. To bardzo ujmujące spotkanie z wrażliwością, spójnością i poczuciem humoru balansującym po wewnętrznych obszarach. Polecam z całego serca na wielu różnych poziomach.

Irmina Gorczyca

Ta grupa tworzy przestrzeń do praktyki NVC, jest miejscem do refleksji i wsparciem w codziennych sytuacjach związanych z pracą z ludźmi i grupami. Korzystanie z tej grupy pomaga wprowadzać podejście NVC w swoją codzienną pracę. Bardzo polecam!

BW

Formuła i korzyści z udziału w programie

Zależy nam by w środowisku osób praktykujących NVC i pracujących w oparciu o NVC promować budowanie kultury informacji zwrotne, Dlatego pierwsze spotkanie w programie dedykujemy temu tematowi i przeprowadzimy warsztat o kluczowych aspektach informacji zwrotnej budującej współpracę i jej implikacjach dla naszego programu. W jego trakcie ustalimy również kontrakt, który zapewni grupie zadbanie o jakości ważne dla tej grupy i pracy superwizyjnej.

Każde kolejne spotkanie będzie prowadzone wokół wybranych rozróżnień i założeń PBP. Uczestnicy będą proszeni o przygotowanie się do zajęć w tym aspekcie. Ponad to w trakcie spotkanie chętne osoby będą dzielić się swoim case study lub demonstrować wybraną umiejętność/proces NVC na forum grupa. Następnie w trzech etapach będziemy przyglądać się prezentacji:

 • Etap samo-ewaluacji

 • Etap informacji zwrotnej od grupy

 • Etap informacji zwrotnej od trenerek

  Spotkanie będą odbywały się online (platforma zoom) – możliwość słyszenia i widzenia trenerek i uczestników, dzielenia się w podgrupy, pisania na chacie, prezentacji dokumentów.

   

  W czasie treningu:

  N

  Uzupełnisz wiedzę w obszarze założeń i rozróżnień PBP

  N

  Poznasz swoje zasoby

  N

  Zwiększysz swoją odwagę i umiejętność przyjmowania i oferowania informacji zwrotnej

  N

  Otrzymasz wiele inspiracji z zakresu filozofii i praktyki PBP

  N

  Zregenerujesz własne siły dzięki bezpiecznej i życzliwej atmosferze

  8 spotkań

  w godzinach 9:15-12:45
  26.02, 23.03, 20.04, 11.05,
  22.06, 7.09, 28.09, 19.10
  }

  35 godzin wspólnej pracy

  On-line, ale warsztat

  Kurs prowadzony metodą warsztatową przez internet. Korzystamy z platformy technologicznej, umożliwiającej pełen dostęp przez komputer: do materiałów, trenerek, innych uczestników, warsztaty są na żywo i nie będą nagrywane.

  W kameralnym gronie

  Od 8 do 16 osób.
  Zależy nam na kameralnej pracy, by móc wspierać indywidualnie każdego uczestnika w jego rozwoju.
  Spotkania będą prowadzane przez 1 lub 2 trenerów jednocześnie w zależności od wielkości grupy.

  W cenie otrzymujesz

  • 8 spotkań prowadzonych przez doświadczone trenerki NVC
  • możliwość własnej superwizji
  • warsztat o budowaniu informacji zwrotnej
  • możliwość indywidualnej konsultacji 1h z jedną trenerką
  • możliwość dla chętnych wspólnego tworzenia tekstów/artykułów o superwizji, narzędziach NVC
  • zaproszenie do praktyki empatii w dwójkach empatycznych

  Cena

  3500 zł (w tym 23% VAT)
  (w tym 500 zł zaliczki na rezerwacja miejsca)
  Możliwa płatność w ratach.

  Prowadzące:

   

  Magdalena Sendor i Joanna Berendt
  :: Od 2014 certyfikowane przez CNVC trenerki NVC.
  :: Od czterech lat prowadzimy superwizję w ramach oferowanych przez siebie kursów.

  ::  Joanna zainicjowała stworzenie studiów Podyplomowych Train the Trainer NVC na collegium Civitas w Warszawie, gdzie wspólnie z Magdą prowadzą zajęcia dla przyszłych trenerów pracujących w duchu NVC.

  Joanna Berendt

  certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, akredytowany coach PCC ICF i wykładowca.

  Prowadzi szkolenia z komunikacji, coachingu oraz budowania relacji i przywództwa. Towarzyszy w rozwoju menadżerom, organizacjom, przedsiębiorcom, rodzinom i szkołom. Od lat działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog, szacunek, zaufanie oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek. Jest współautorką wielu książek i publikacji inspirowanych coachingiem i NVC.

  Magdalena Sendor

  certyfikowana trenerka PBP, mediatorka, coach. Pracuje w różnych środowiskach a jej praca podlega superwizji.

  Prowadząc szkolenia, mediacje czy coaching szuka unikalnego poczucia bycia w harmonii z samym sobą i z innymi, w poczuciu autentyczności siebie jak i troski o innych. Pracuje w trzech językach: polskim, francuskim i angielskim.

   

  Jeśli tylko cena jest przeszkodą w dołączeniu do tego programu, napisz do nas byśmy mogli poszukać wspólnego rozwiązania uwzględniającego Twoje potrzeby.
  – napisz do mnie emilia@nvclab.pl

  Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń! 0 609 506 959

  Kursy i warsztaty oferowane przez NVCLab.pl są warsztatami komunikacji oraz procesami rozwoju osobistego, przeznaczonymi dla osób dorosłych i nie znajdujących się w kryzysie psychicznym. Nie są i nie mogą być traktowane jako psychoterapia. Znaczące decyzje życiowe oraz kroki terapeutyczne zalecamy podejmować przy wsparciu licencjonowanego terapeuty.