Tworzymy przestrzeń na uczenie się i wdrażanie założeń i narzędzi
Porozumienia bez Przemocy
w oparciu o kulturę informacji zwrotnej, otwartości na siebie i innych oraz współdzieleniu odpowiedzialności za proces uczenia.

Cel

Superwizja to proces brania i dawania. Widzenia lub odkrywania tego, co mniej widoczne czy zrozumiałe. Ma ona na celu przyglądanie się różnym sytuacjom, emocjom, mechanizmom, które się nam przydarzają, w naszym kontekście, w trakcie praktykowania świadomości i narzędzi Porozumienia bez Przemocy.

Po co? Aby docierać do większego zrozumienia siebie i innych, poczucia sprawczości, satysfakcji i harmonii.

 

Porozumienie bez Przemocy (z ang. Nonviolent Communication, NVC) jest podejściem, które zaprasza do pełnego uważności spotkania się ze sobą, budowania świadomości tego, co w nas żywe i ważne i w oparciu o to świadome wybieranie swoich działań, słów, sposobów budowania relacji z otoczeniem. Porozumienie bez Przemocy można określić jako radykalne wezwanie do działania bez przemocy. Czasami komunikując się sami ze sobą i z innymi nie jesteśmy w takiej energii. Rozmowa z drugim człowiekiem czy praca warsztatowa otwiera w nas różne obszary. Czasami pozostajemy z poczuciem ciężaru, niepewności, czasami ciekawością, co się wydarzyło.

W czasie superwizji, na bazie przykładów własnych, jak i innych uczestników, w bezpiecznej atmosferze akceptacji, wspólnego eksplorowania, sprawdzania, szukania rozwiązań wygrany-wygrany, będziemy dążyć do zwiększania płynności posługiwania się językiem bez przemocy, rozwijać skrzydła zaufania do siebie i ugruntowania w Porozumieniu bez Przemocy w obecności dwóch trenerek i grupy praktykującej Porozumienie bez Przemocy…

Dla Kogo:

N

zapraszamy profesjonalistów, dla których NVC jest ważne w ich pracy (psychologów, trenerów, coachów)

N

osoby zawodowo zajmujące się wsparciem i relacjami

N

osoby, które chcą rozwijać swoje zrozumienie i narzędzia NVC, a także integrowanie założeń z działaniem i pracą

Ta superwizja, jest dla wszystkich, którzy:

N

chcą swój kontakt z drugim człowiekiem poddać refleksji i analizie z punktu widzenia założeń, rozróżnień i narzędzi Porozumienia bez Przemocy

N

chcą wzrastać w przestrzeni empatii i dociekliwości.

N

szukają sposobów na pogłębienie integracji NVC i narzędzi tego podejścia

N

są gotowi pogłębią swoje zrozumieniu rozróżnień i założeń NVC i ich implikacji do codziennych relacji ze sobą i innymi

N

cenią budowanie przestrzeni współpracy i współzależności

Superwizja grupowa z Asią, to czas zatrzymania na ścieżce rozwojowej po to, by móc świadomie wybrać odnogę ścieżki, tempo, sprzęt i towarzystwo na dalszy etap podróży. Na tym przystanku, Asia jako gospodarz spotkania tworzy warunki, by, w jak najbardziej jakościowy sposób, skorzystać z bogactwa tego co w nas.

Maja Wyborska- trener komunikacji empatycznej

Magda była moją trenerką na studiach NVC oraz cały czas jest dla mnie coachem i mentorką. Wielka uważność, jasność komunikatów, umiejętność utrzymania przestrzeni w trudnych sytuacjach, prowadzenie w konfliktach, bycie przy swoich potrzebach… To wszystko kojarzy mi się z Magdą. Mam wielką wdzięczność za prowadzenie mnie w świecie NVC.

Anna Zin

Superwizja dała mi poczucie bycia częścią ważnej dla mnie wspólnoty, bycie włączona i uwzględnioną. Lubię w supewizji otwartość, szczerość, autentyczność.

Joanna

Szukanie i wzmacnianie swoich wewnętrznych zasobów oraz praktykowanie wdzięczności do siebie – dla mnie to bezcenne doświadczenia, które daje rozwój z Asią.

Agnieszka Komorowska

Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy Magdy zarówno na warsztatach i indywidualnym coachingu! Ogromna wdzięczność za wsparcie, życzliwość, profesjonalizm, wiedzę, ciepło!

Irena Sosnowska

Jestem wdzięczna za ogromne wsparcie mojej działalności, które otrzymuję od Asi Berendt. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu, odkrywam coraz to nowe narzędzia pracy z rodzicami i specjalistami i z większą lekkością wprowadzam je w życie. Każde nasze spotkanie wnosi coś wzbogacającego i pozwala mi, uporządkować mój warsztat pracy na wielu różnych poziomach.

Magda

Spotkanie z Magdą to ta chwila w rozwoju osobistym, w której doświadczasz w pełni autentycznej postawy prowadzącego. To bardzo ujmujące spotkanie z wrażliwością, spójnością i poczuciem humoru balansującym po wewnętrznych obszarach. Polecam z całego sercaielu różnych poziomach.

Irmina Gorczyca

Formuła i korzyści z udziału w programie

 

Pierwsze spotkanie w programie dedykujemy kulturze informacji zwrotnej i będzie to warsztat o kluczowych aspektach informacji zwrotnej budującej współpracę i jej implikacjach dla naszego programu. W jego trakcie ustalimy również kontrakt, który zapewni grupie zadbanie o jakości ważne dla tej grupy i pracy superwizyjnej.

 

Każde kolejne spotkanie będzie prowadzone wokół wybranych rozróżnień i założeń PBP. Uczestnicy będą proszeni o przygotowanie się do zajęć w tym aspekcie. Ponad to w trakcie spotkanie chętne osoby będą dzielić się swoim case study lub demonstrować wybraną umiejętność/proces NVC na forum grupa. Następnie w trzech etapach będziemy przyglądać się prezentacji:

 

 

  • Etap samo-ewaluacji
  • Etap informacji zwrotnej od grupy
  • Etap informacji zwrotnej od trenerek

Spotkanie będą odbywały się online (platforma zoom) – możliwość słyszenia i widzenia trenerek i uczestników, dzielenia się w podgrupy, pisania na chacie, prezentacji dokumentów.

W czasie treningu:

N

Uzupełnisz wiedzę w obszarze założeń i rozróżnień PBP

N

Poznasz swoje zasoby

N

Zwiększysz swoją odwagę i umiejętność przyjmowania i oferowania informacji zwrotnej

N

Otrzymasz wiele inspiracji z zakresu filozofii i praktyki PBP

N

Zregenerujesz własne siły dzięki bezpiecznej i życzliwej atmosferze

10 spotkań

w godzinach 9:15-12:45
22.09.2020, 20.10.2020, 10.11.2020
22.12.2020, 11.01.2021, 16.02.2021
9.03.2021, 20.04.2021, 21.05.2021
15.06.2021
}

35 godzin wspólnej pracy

Proponujemy spotkania raz w miesiącu przez 10 miesięcy (od września do czerwca).
Jedno spotkania trwa 3,5 godziny (2 sesje plus przerwa 20 minut).

W kameralnym gronie

Od 8 do 14 osób.
Zależy nam na kameralnej pracy, by móc wspierać indywidualnie każdego uczestnika w jego rozwoju.
Spotkania będą prowadzane przez 1 lub 2 trenerów jednocześnie w zależności od wielkości grupy.

W cenie otrzymujesz

  • 10 spotkań prowadzonych przez doświadczone trenerki NVC
  • możliwość własnej superwizji
  • warsztat o budowaniu informacji zwrotnej
  • możliwość indywidualnej konsultacji 1h z jedną trenerką
  • możliwość dla chętnych wspólnego tworzenia tekstów/artykułów o superwizji, narzędziach NVC
  • zaproszenie do praktyki empatii w dwójkach empatycznych

Prowadzące:

 

Magdalena Sendor i Joanna Berendt
:: Od 2014 certyfikowane przez CNVC trenerki NVC.
:: Od czterech lat prowadzimy superwizję w ramach oferowanych przez siebie kursów.

::  Joanna zainicjowała stworzenie studiów Podyplomowych Train the Trainer NVC na collegium Civitas w Warszawie, gdzie wspólnie z Magdą prowadzą zajęcia dla przyszłych trenerów pracujących w duchu NVC.

Joanna Berendt

Joanna od 2009 jest mentorem YBP i wspiera młodych przedsiębiorców, poza tym oferuje indywidualne mentoringi osobom przygotowującym się do zawody coacha i trenera w oparciu o NVC.

Magdalena Sendor

Magdalena prowadzi roczną grupę praktykującą NVC, jest częścią międzynarodowego zespołu prowadzącego 9-dniowy trening NVC we Francji.

Całkowity koszt kursu to 2800 zł/ os.
(przy zakupie kursu do 10.08 2200 zł/ os.).
Płatność rozbita jest na 2 etapy:
rezerwacja miejsca: 500 zł/ os.
II rata: 2300 zł (1700 zł przy rezerwacji do 10.08).
Jeśli tylko cena jest przeszkodą w dołączeniu do tego programu, napisz do nas byśmy mogli poszukać wspólnego rozwiązania uwzględniającego Twoje potrzeby.
– napisz do mnie emilia@nvclab.pl

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń! 0 609 506 959

Roczna grupa superwizyjna | Kursy i warsztaty oferowane przez NVCLab.pl są warsztatami komunikacji oraz procesami rozwoju osobistego, przeznaczonymi dla osób dorosłych i nie znajdujących się w kryzysie psychicznym. Nie są i nie mogą być traktowane jako psychoterapia. Znaczące decyzje życiowe oraz kroki terapeutyczne zalecamy podejmować przy wsparciu licencjonowanego terapeuty.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl