Bezpłatny ebook

„Jak zaufanie wspiera dialog w klasie”

Harmonijne społeczeństwo zrodzić się może jedynie z ludzkiego zaufania, wolności od strachu, wolności wyrazu, rządów prawa, sprawiedliwości i równości”

Dalajlama XIV

 

Zaufanie w klasie, zbudowane między uczniami oraz w relacji uczniowie-nauczyciele jest niezwykle cenną wartością, która wspiera w efektywnym uczeniu się, kreatywności, rozwoju kompetencji potrzebnych młodym ludziom. Jednocześnie jest też doświadczeniem, które może zostać poniesione dalej, kiedy nasi uczniowie opuszczą szkołę, do ich rodzin, firm, społeczności lokalnych.

W tym ebooku (16 stron), przyjrzymy się, jak możemy zadbać o to, by w naszych klasach i szkołach było więcej zaufania, dialogu i otwartości na różnorodność.

 

Porozumienie bez Przemocy uczy nas, jak możemy zadbać o to, by poprzez postawę, oraz słowa z niej wynikające, budować kontakt i dialog w szkole, w domu, w pracy. Słowa mają znaczenie, mogą wspierać w budowaniu zaufania lub nie. To, co jest jednak najważniejsze, to nasza postawa, otwartość na to, by szukać porozumienia nawet tam, gdzie padają nawet trudne słowa. To taka postawa, w której uwzględniamy zarówno siebie, jak i innych. Być może język nawykowy jest tym, co przychodzi nam najszybciej. Uczyliśmy się go przecież wiele lat.

Tym ebookiem oraz naszą działalnością, w tym kursem Empatia zmienia nas, szkołę, świat kurs Porozumienia bez Przemocy w szkole, zapraszamy Was do uczenia się języka serca, który otwiera drogę do zaufania i dialogu.

Autorki ebooka:

Joanna Berendt

Certyfikowana od 2014 trenerka NVC oraz mediatorka NVC, autorka wielu artykułów, książek na temat Porozumienia bez Przemocy, doświadczona trenerka biznesu, akredytowany coach ICF PC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, współtwórczyni NVCLab.pl.

Magdalena Sendor

Certyfikowana trenerka NVC, mediatorka i coach. Przeprowadziła ponad 1000 godzin szkoleniowych w różnych środowiskach od biznesu po edukację.

Paulina Orbitowska-Fernandez

– trenerka empatycznej komunikacji, business coach, b. dyrektorka prywatnej szkoły, promotorka idei zwinnych metod zarządzania projektami w edukacji w Polsce.

Po zapisaniu się dostaniesz prośbę o potwierdzenie adresu e-mail zgodną z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych RODO. Będzie to automatyczny mail z Freshmaila (naszego dostawcy usług mailingowych). Po potwierdzeniu, otrzymasz mail zwrotny z linkiem do pobrania ebooka. Ebook liczy 16 stron.