Bezpłatny ebook

„Jak zaufanie wspiera dialog w klasie”

Harmonijne społeczeństwo zrodzić się może jedynie z ludzkiego zaufania, wolności od strachu, wolności wyrazu, rządów prawa, sprawiedliwości i równości”

Dalajlama XIV

 

Zaufanie w klasie, zbudowane między uczniami oraz w relacji uczniowie-nauczyciele jest niezwykle cenną wartością, która wspiera w efektywnym uczeniu się, kreatywności, rozwoju kompetencji potrzebnych młodym ludziom. Jednocześnie jest też doświadczeniem, które może zostać poniesione dalej, kiedy nasi uczniowie opuszczą szkołę, do ich rodzin, firm, społeczności lokalnych.

W tym ebooku (16 stron), przyjrzymy się, jak możemy zadbać o to, by w naszych klasach i szkołach było więcej zaufania, dialogu i otwartości na różnorodność.

 

Porozumienie bez Przemocy uczy nas, jak możemy zadbać o to, by poprzez postawę, oraz słowa z niej wynikające, budować kontakt i dialog w szkole, w domu, w pracy. Słowa mają znaczenie, mogą wspierać w budowaniu zaufania lub nie. To, co jest jednak najważniejsze, to nasza postawa, otwartość na to, by szukać porozumienia nawet tam, gdzie padają nawet trudne słowa. To taka postawa, w której uwzględniamy zarówno siebie, jak i innych. Być może język nawykowy jest tym, co przychodzi nam najszybciej. Uczyliśmy się go przecież wiele lat.

Tym ebookiem oraz naszą działalnością, w tym kursem Empatia zmienia nas, szkołę, świat kurs Porozumienia bez Przemocy w szkole, zapraszamy Was do uczenia się języka serca, który otwiera drogę do zaufania i dialogu.

Autorki ebooka:

Joanna Berendt

Certyfikowana trenerka NVC, akredytowany coach ICF PCC, mediatorka NVC, fascynująca się neurobiologią i nauką w zgodzie z mózgiem.

Magdalena Sendor

Certyfikowana trenerka NVC, mediatorka i coach. Przeprowadziła ponad 1000 godzin szkoleniowych w różnych środowiskach od biznesu po edukację.

Paulina Orbitowska-Fernandez

– trenerka empatycznej komunikacji, business coach, b. dyrektorka prywatnej szkoły, promotorka idei zwinnych metod zarządzania projektami w edukacji w Polsce.

Po zapisaniu się dostaniesz prośbę o potwierdzenie adresu e-mail zgodną z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych RODO. Będzie to automatyczny mail z Freshmaila (naszego dostawcy usług mailingowych). Po potwierdzeniu, otrzymasz mail zwrotny z linkiem do pobrania ebooka. Ebook liczy 16 stron.