W zbiorze kompetencji potrzebnych do rozwoju kariery oprócz profesjonalnych umiejętności na wysokim miejscu znajduje się Inteligencja Emocjonalna i komunikacja. To dzięki nim możesz wznieść się na wysoki poziom życia zawodowego i pomoże Ci w tym konkretny język – język NVC.

Komunikacja to konkretny zasób, możesz rozwijać umiejętności w tym zakresie na wiele sposobów, a NVC daje narzędzia inne niż wszystkie. Nonviolent communication (Porozumienie bez Przemocy) pozwala jasno i precyzyjnie mówić o tym, co dla ciebie ważne i – co ciekawsze – pomaga słyszeć innych w sposób, jakiego jeszcze nie doświadczyli. Daje to wzajemne zrozumienie, ale też pomaga wychodzić z konfliktów, decydować, gdy nie ma jednomyślności, przedsięwziąć działanie, zgodne z duchem i koncepcją zespołu.

Sprawna komunikacja to narzędzie niezbędne w życiu zawodowym. Gdy jesteś członkiem zespołu, a tamta blondyna zawsze patrzy na ciebie bykiem, co możesz z tym zrobić? Jak zareagować? By nie doszło do eskalacji konfliktu, ale do wyjaśnienia i oczyszczenia atmosfery?

Gdy zarządzasz zespołem – i masz takiego „byka” w zespole. Albo ktoś nie potrafi wywiązać się z delegowanych mu zadań. Albo właśnie świetnie się wywiązuje, ale wciąż kłóci się z kolegą.

Gdy motywujesz ludzi, dajesz im informację zwrotną, gdy chcesz pokazać, czego jeszcze od nich oczekujesz.

Gdy pracujesz jeden na jeden z klientami, wspierasz ich rozwój albo przygotowujesz dla nich zlecenia – rozumienie jest podstawą, bycie usłyszanym, zrozumianym, a gdy macie inne pomysły – szukanie tzw. trzecich wyjść wygrany-wygrany. To zbliża i skutecznie zacieśnia waszą relację.

To wszystko są sytuacje w życiu zawodowym, w których potrzebna jest sprawna komunikacja. I nie chodzi o to, by wszyscy cię słuchali, ale by chcieli robić te rzeczy z własnej woli! Taka komunikacja to konkretny zasób, twoje kompetencje, które dają ci napęd do rozwoju twojej kariery, do lepszego funkcjonowania, a skutkiem ubocznym są lepsze, cieplejsze relacje.

Takiej komunikacji nie nauczyli nas rodzice, szkoła, ani życie. To nasze zadanie wpisać ją na listę priorytetów. Możesz zacząć od czytania książek, zgłębiania NVC na kursach online i to na pewno jest dobry początek, ale dopiero kurs, gdzie w ćwiczeniach pod okiem trenera możesz przyswoić konkretne działania – daje wymierne efekty. Na kursie możesz doświadczyć „stania na dwóch nogach żyrafy”: czyli jednoczesnego dbania o siebie i rozumienia, o co tak naprawdę chodzi ci w trudnych sytuacjach oraz dbania o innych, rozumienia i dogłębnego słyszenia drugiej osoby i brania innych pod uwagę w swoich decyzjach.

Stanie na dwóch nogach to element balansu w życiu, który wnosi nową jakość, więcej spokoju i bliższe relacje. Dzięki temu zwykłe umiejętności komunikacyjne przeradzają się w ogromny zasób, z którego możesz czerpać w relacjach z Klientami, z szefem, z podwładnymi, z menedżerami oraz implementować do swojej codzienności i innych relacji.

Naucz się języka NVC, przećwicz go na warsztatach i wejdź na nowy poziom profesjonalizmu.

Chcesz sprawdzić, jak by to było?

NVC w relacjach zawodowych

Nadaj tempa swojej karierze.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl