Miłość, tęsknota, strach, troska

– przeplatają się u matek i ojców nastoletnich dzieci.
Wspólnie z dziećmi dojrzewasz do nowej relacji.

Ten czas, kiedy jako matki i ojcowie towarzyszymy naszym dzieciom w rozkwitaniu, poznawaniu siebie, odkrywaniu swojej tożsamości, jest niezwykły, bywa trudny, bywa wzruszający i co więcej, drugi raz się nie zdarzy. Robimy to wszystko po to, by w przyszłości byli świadomymi siebie, szczęśliwymi, spełnionymi i umiejącymi budować relacje w oparciu o empatię i współpracę ludźmi.

Gdy nasze córki i nasi synowie dorastają, my też się zmieniamy. Dzień po dniu uczymy się budować partnerską relację z młodą kobietą i młodym mężczyzną. Niejednokrotnie nasze serca przepełnia tęsknota za kontaktem, za bliskością, za łatwością, a także strach o ich bezpieczeństwo, o optymalne na dany moment wsparcie.
Pojawiają się pytania:
  • jak mówić o tym, co dla nas ważne, by to było usłyszane?
  • jak słuchać nieraz trudnych komunikatów, by dostrzec pod nimi piękno i zaproszenie do kontaktu?
  • co to tak naprawdę znaczy “stawiać granice” w relacjach z nastolatkami?
  • jak zadbać o siebie i cieszyć się życiem z nastolatką?
  • jak odejść od walki i kontroli na rzecz współpracy i dialogu?
w

Będziemy rozmawiać o wyzwaniach nas – matek nastolatek i ojcach nastolatków, o naszych uczuciach, potrzebach, wątpliwościach, po to, by siebie zrozumieć i ugruntować.

Przyjrzymy się też najnowszym badaniom z zakresu neurobiologii, by zrozumieć, co w okresie dojrzewania dzieje się w mózgach naszych dzieci i jak to może się przejawiać w codziennych kontaktach.

U

Poszukamy potrzeb i uczuć naszych dzieci w ich trudnych dla nas komunikach, bo jak powiedział Marshall Rosenberg, twórca Porozumienia bez przemocy, wszystko, co ludzie mówią, to jest albo “proszę”, albo “dziękuję”.

Przećwiczymy konkretne narzędzia NVC (ang. Nonviolence Communication, Porozumienie Bez Przemocy), by empatycznie podchodzić do siebie i nastolatki oraz iść w kierunku współtworzenia relacji dającej radość i rodzicom, i dzieciom.

Spotykamy się 25 marca (sobota)

Warsztat poprowadzą:

Aneta Stępień i Joanna Berendt – matki nastolatek, coacherki z wieloletnim doświadczeniem, od lat pracujące w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy z dziećmi, nauczycielami, rodzicami i menadżerami.
pracujemy w kameralnej grupie 8-12 osób
warsztat trwa 6h w godzinach 10-17 (z godzinną przerwą na lunch)
miejsce:
Centrum Turkusu,
al. Jerozolimskie 155/68
Warszawa
koszt: 390 zł

Zapisz się już teraz, aby mieć pewność, że będzie dla Ciebie miejsce.

Po kliknięciu przycisku przekierujemy Cię do formularza zamówienia.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl