Taki czas, że wszędzie dookoła życzenia: radosnych, rodzinnych, ciepłych i szczęśliwego. Następnie przychodzi kolej na postanowienia: rzucania, rozpoczynania, kontynuowania.

A potem?

A potem jest po staremu.

 

Dlaczego?

Bo nie wystarczy sobie życzyć czy postanowić. Potrzebne jest działanie, nie czekanie, aż szczęście się spełni. Szczęście samo się nie spełnia, tak samo jak “nie ma czegoś takiego jak darmowe obiady.”

Szczęście wymaga działań, zmiany perspektywy, wzięcia odpowiedzialności, wysiłku i wytrwałości.

 

Czy wiesz, że bycie szczęśliwym, to jeden z najczęściej wymienianych celów życiowych ludzi na ziemi?

To też Twój cel? Dobrze jest go mieć, jednak samo posiadanie celu nie wystarczy. Żeby zacząć widzieć i czuć szczęście potrzeba chwili refleksji.

Tak jak w biznesie ustala się KPI – Key Performance Indicators (czyli Kluczowe Wskaźniki Efektywności), czyli coś, do czego się odnosisz, by sprawdzić, czy realizujesz cel biznesowy, tak samo Ty ustal swoje KHI – Key Happiness Indicators, czyli Kluczowe Wskaźniki Szczęścia. Będziesz mogła się do nich odnosić, kiedy będziesz miała wrażenie, że szczęście się od Ciebie oddala.

 

5 wskazówek, jak skonstruować swoje Kluczowe Wskaźniki Szczęścia

1. Odpowiedz na pytanie: “Co to dla mnie znaczy być szczęśliwą/ym?”

2. Dokończ zdanie: “Szczęście to ja. Szczęście to dla mnie…”

Ważne, żeby używać sformułowań pozytywnych i w czasie teraźniejszym, czyli pisz czym jest dla Ciebie szczęście, a nie czym nie jest, lub czym będzie lub nie będzie.

3. Ważne, żeby KHI były w 100% zależne od Ciebie. To znaczy, że to, czy je osiągniesz czy nie, zależy tylko od Twoich działań i decyzji. Na przykład to, jak reaguję na drugą osobę zależy ode mnie. To, jak reaguje ta druga osoba – już nie.

4. KHI mają być atrakcyjne dla Ciebie. Nie dla koleżanki z pracy, mamy, cioci czy przyjaciółki. To, że innych uszczęśliwia chodzenie na siłownię czy zakupy, nie znaczy, że Ciebie też będzie. Twoje KHI mają być Twoje.

5. Mają być ekologiczne, czyli takie, które przynoszą korzyści Tobie i innym. Takie, które nikomu nie szkodzą.

6. Zapisz je. Po co? Ludzie szczęśliwi bywają też zmęczeni, wkurzeni, poirytowani. Mając zapisane to, czym dla Ciebie jest szczęście, możesz podjąć działania, które sprawiają, że czujesz zadowolenie. Powtarzaj je regularnie. To, co powtarzasz wchodzi w krew, staje się pozytywnym nawykiem.

Gotowi na to, by bycie szczęśliwymi weszło Wam w krew?

 

Sięgnijmy po szczęście razem!

Kurs Całe Szczęście to szansa na to, by przestać życzyć sobie szczęścia i wreszcie je mieć.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl