Sylwester, Nowy Rok i kolejne dni to czas życzeń – z głębi serca, z miłości, z empatią. I o ile życzenia zdrowia mogą mieć sens, to już życzenia szczęścia tylko odwracają uwagę! Szczęście bowiem jest w nas i specjalnie dla nas Sylwia Włodarska – Pani Swojego Szczęścia opisuje 11 sposobów na to, jak być szczęśliwym!

Jestem Panią Swojego Szczęścia. Zdradzę Ci moje sposoby na szczęście. To nie jest tajemnica. Wypróbuj je i podaj dalej.

1. Zwolnij, oddychaj, patrz. Wyostrz zmysły. Nie pędź tak. Sprawdź, jak pachnie rodzynka, kiedy rozetrzesz ją w palcach. Pozwól, by płatek śniegu roztopił się na Twojej dłoni. Złap we włosy wiatr. Posłuchaj, jak pękają bąbelki piany w wannie.

2. Poznawaj siebie. Zauważaj kiedy czujesz radość i rób tego więcej.

3. Dziękuj. Wdzięczność, to jak mówi Liv Larsson, najkrótsza droga do szczęścia. Załóż słoik szczęścia.

4. Zamień “muszę” na “mogę”. Za każdym razem, gdy przyjdzie Ci do głowy, że coś “musisz”, iść do pracy, do lekarza, zrobić obiad. Zamień na “mogę”, iść do pracy, do lekarza, zrobić obiad.

5. Spotykaj się ze szczęśliwymi ludźmi. Nicholas Christakis i James Fowler, psychologowie specjalizujący się w nauce o sieciach społecznych twierdzą, że każdy szczęśliwy przyjaciel podnosi Twoje szanse na odczuwanie szczęścia aż o 15%.

6. Dbaj o siebie i swoje potrzeby. Gdy czujesz radość, to znak, że Twoje akumulatory są naładowane.

7. Dziel się bezinteresownie. Upiecz ciasto i podziel się nim z sąsiadem. Zajmij się dzieckiem siostry, by mogła pójść do kina. Wysłuchaj znajomej, która potrzebuje się wygadać.

8. Nie porównuj się z nikim, chyba, że sama ze sobą. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby, inne zmartwienia, o których nie mamy pojęcia, dlatego nie ma co się porównywać. Bądź najlepszą wersją siebie.

9. Rób coś własnymi rękami. Rysuj, lep, rób na drutach, sklejaj, wycinaj, przybijaj, grab. Znajdź to, co Twoje ręce lubią robić, by głowa mogła odpocząć. Kiedy pracują ręce, odpoczywa głowa.

10. Tańcz. Pozwól swojemu ciału się zapomnieć.

11. Siądź w promieniach słońca i poczuj jak Cię ogrzewają.

 

Który ze sposobów wypróbujesz jako pierwszy?

Sięgnijmy po szczęście razem!

Kurs Całe Szczęście to szansa na to, by przestać życzyć sobie szczęścia i wreszcie je mieć.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie new­slet­tera od NVCLab.pl. Wiem, że w każdej chwili mogę swoją zgodę wycofać. Twoje dane są u nas bezpieczne, nie przekażemy ich nikomu.

FreshMail.pl